Cinsel Sorunların Temeli Ve Tedavisi

Cinsel Sorunların Temeli Ve Tedavisi

Cinsel Sorunların Temeli : Erkeklerde ve bayanlarda görülen cinsel sorunların temelinde, psikolojik, fizyolojik ve kalıtsal sorunlar bulunmaktadır. Zararlı alışkanlıklar kategorisinde kullanılan sigara, uyuşturucu ve alkol, sorunların temelini oluşturmaktadır. GDO’lu gıdaların oluşturduğu zararlar ve vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminlerin alınmaması, cinsel sorunları tetiklemektedir.

Cinsel Sorunların Temeli Ve Tedavisi

Erkeklerde, eşten önce boşalma durumlarına, erken boşalma rahatsızlığı denilmektedir. Erkeğin boşalmak istediği zamandan önce meydana gelen bu boşalmalar, ciddi ailevi sorunlara neden olabilmektedir. Boşanmanın nedenleri içerisinde yer alan bu rahatsızlık, geciktirici ürünler kategorisinde tedavi edilebilmektedir. Troid hastalıklar, ürolojiyle ilgili hastalıklar ve depresif durumlar, cinsel hastalıkların temelini oluşturmaktadır. Kadın hastalıkları, şeker, tansiyon ve kalp hastalıkları, depresif durumlar ve ciddi travmalar, bayanlarda cinsel isteksizliğe neden olmaktadır.

Vijinanın cinsel ilişki esnasında kasılması da, sık görülen rahatsızlıklardandır. Sosyal veya kişisel meydana gelen yersiz korkular, cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir. Erken boşalma veya sertleşme sorunu, partnerin de cinsel isteksizliğine neden olacaktır. Bu cinsel sorunların tedavisinde de çekinmemek gerekir. Konusunda uzman hekimlerin, tedavide tercih edilmesi, çok daha sağlıklı bir adım olacaktır. Sizin için en uygun tedavi şeklini belirleyeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir