Cinsel Sorunların Birçok Nedeni Vardır

Cinsel Sorunların Birçok Nedeni Vardır

Erkeklerde meydana gelen cinsel sorunlarda, depresyon, bunalıma bağlı psikolojik rahatsızlıklar, tiroit hastalıklar ve tiroit hastalıklar, neden olmaktadır.

Geciktiriciler

Tedavide kullanılan bloker ilaçlar, topikal enestezik ajanlar ve geciktirici ürünler, tedaviyi gerçekleştirmektedir. Ereksiyonel sorunlar, penisin sertleşmesi sorunu, iktidarsızlık, prostat ve testis rahatsızlıkları, sperm kalitesi ve sayısı sorunları, erkeklerde görülen cinsel rahatsızlıklardır.

Psikolojik sıkıntıdan kaynaklanmayan cinsel problemler için, fiziksel çözümler önerilmektedir. Cinsel ilişkiden erken boşalma korkusu ile kaçma, eşinin tatmin edememe korkusu, bazı batıl inançlar, cinsel sorunlara neden olabiliyor. Kanser tedavisinde, şeker tedavisinde, kalp rahatsızlıkları tedavisinde ve tansiyon rahatsızlığı tedavisinde kullanılan ilaçlar, cinsel yaşamı etkilemektedir. Prostat kanserinin en belirgin yan etkisi, ereksiyon fonksiyonlarının tamamen ortadan kalkmasıdır. Bu sorunların ortadan kalkmasında etkili olan geciktirici ürünler, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Sağlıklı bir cinsel hayat için, uzman hekimlere başvurmak, çok daha doğru olacaktır. Mutlu bir evliliğin temeli olan sağlıklı cinsel yaşam, ihmal edilmemesi gereken cinsel sorunların tedavi edilmesiyle mümkündür. Cinsel sorunların temelinde, psikolojik depresyonlar ve korkular yatmaktadır. En doğru teşhisi elde etmek için, uzman hekime başvurmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir